Home Nieuws Salarissen November 2011: werkkostenregeling
November 2011: werkkostenregeling PDF Afdrukken E-mail

 

De staatssecretaris heeft aangekondigd dat de werkkostenregeling op twee punten zal wijzigen.

Eigen bijdrage loon in natura

Via een wetswijziging zal geregeld worden dat een eigen bijdrage bij loon in natura, bijvoorbeeld een lunch, niet meer per werknemer geadministreerd hoeft te worden. Deze wijziging gaat in per 1 januari 2012.

Voorbeeld
Een maaltijd op de werkplek wordt gewaardeerd op € 2,90 per maaltijd. Als werknemers een eigen bijdrage betalen komt deze in mindering op het forfaitaire bedrag. Als de eigen bijdrage hoger is dan € 2,90 komt slechts € 2,90 in mindering. Hiertoe moet in 2011 de eigen bijdrage per werknemer worden bekeken en getoetst. Door middel van een nota van wijziging op het Wetsvoorstel Overige Fiscale Maatregelen 2012 wordt nu geregeld dat een werkgever alle bijdragen bij elkaar mag optellen en vervolgens in mindering mag brengen op de totale waarde.

Stel 10 maaltijden hebben een waarde van € 2,90 x 10 = € 29,00.
Eigen bijdragen: 5 x € 3,00 en 5 x € 2,00, totaal komt € 25,00 in mindering. Er komt nog € 4,00 in ten laste van de vrije ruimte. Nu is dat nog € 4,50 omdat de 5 bijdragen van € 3,00 gemaximeerd worden op € 2,90.

Verhoging percentage

De staatssecretaris heeft aangegeven dat hij voor het Belastingplan 2013 ruimte heeft gereserveerd voor een verhoging met 0,1%. De vrije ruimte zou in 2013 al verhoogd worden met 0,1% in verband met het defiscaliseren van de inkomensafhankelijke bijdrage Zorgverzekeringswet. Het nieuwe percentage wordt in 2013 1,6%.

Bron: Baker Tilly Berk